сите категории
EN

Ботанички екстракт

Дома> Производи > Ботанички екстракт

Insеншен
Екстракт од женшен од Panax

Екстракт од женшен од Panax


Функции:

Име на производ: екстракт од женшен Panax

Ботанички извор: Panax Ginseng CAMey.

Тип на екстракција: Екстракција со растворувач

Место на потекло: Кина

Изглед: прашок од светло жолт до жолт

Активна состојка: Гинсенозиди

Спецификација: Гинсенозиди 1%-60% HPLC
                     Женсенозиди 1%-80% УВ

Примена: Храна, козметика, хранлива

Основни детали
Име на производ:Екстракт од женшен од Panax
Ботанички извор:Panax Ginseng CAMey.
Тип на екстракција:Екстракција на растворувач
Место на потекло:Кина
изглед:Прашок од светло жолт до жолт
Активна состојка:Ginsenosides
спецификација:Ginsenosides  1%-60% HPLC
Ginsenosides  1% -80% УВ
Апликација:Храна, козметика, хранлива


Испраќам барање