Të gjitha kategoritë
EN

   

Hunan Nuoz Biological Technology Co., Ltd. është një ndërmarrje e teknologjisë së lartë që fokusohet në kërkimin, prodhimin dhe shitjen e ekstrakteve të bimëve të shëndetshme. Është furnizuesi kryesor në botë i ekstraktit të xhensenit, ekstraktit të shisandrës dhe ekstraktit të rozmarinës.

Fabrika ndodhet në lumin e bukur Yiyang Zijiang - Zona e Zhvillimit Ekonomik Changchun, me një sipërfaqe totale ndërtimi prej më shumë se 10,000 metra katrorë. Aktualisht, ajo ka linja të shumta prodhimi të ekstrakteve bimore me një kapacitet prodhimi vjetor prej më shumë se 500 tonë.

Cilësia është gjaku i një ndërmarrjeje. me politikën thelbësore të biznesit të "Teknologjia Krijon Vlera, Cilësia e Kallëpit Profesional", Nuoz ka krijuar një sistem të rreptë të sigurimit të cilësisë dhe ndjekjes së shërbimit të cilësisë. Ka kaluar FDA, FSSC22000, ISO22000 (HACCP), KOSHER, HALAL, SC, ORGANIC dhe certifikata të tjera autoritative ndërkombëtare. mes tyre, Nuoz Biotech është kompania e parë në Kinë që ka marrë certifikimin organik të rozmarinës.

Për të kontrolluar më mirë cilësinë dhe për të realizuar gjurmueshmërinë e produkteve. Nuoz Biotech vizitoi një numër plantacionesh TCM dhe hetoi zakonet e rritjes së ilaçeve të ndryshme kineze. Nuoz krijoi një bazë organike rozmarine në Hunan dhe një bazë organike schisandra në Jilin. janë krijuar më shumë se 1,000 hektarë baza për mbjelljen e rozmarinës dhe më shumë se 4,000 hektarë baza për mbjelljen e shisandrës.

Nuoz Biotech fokusohet në zgjidhjen gjithëpërfshirëse të pesticideve, plastifikuesve, metaleve të rënda dhe PAH-ve dhe mbetjeve të tjera të dëmshme në ekstraktet bimore, duke ofruar produkte të sigurta, të shëndetshme dhe natyrale për të gjithë njerëzimin.

Kategoritë e nxehta